Plán B

Vážení přátelé,

 

dne 1. a 2. června se uskutečnila výprava do světa přírody s cílem připomenout si,  naučit se a dozvědět se mnoho zajímavého ze života v nám neobvyklém přírodním prostředí.

Představte si situaci, kdy musíte Vy, Vaši blízcí nebo úplně Vám neznámí lidé z nějakého důvodu strávit noc nebo dokonce delší čas mimo běžný životní prostor. Jen málo lidí umí tuto situaci zvládnout bez újmy na fyzické či psychické pohodě.

A právě proto jsme se učili číst ze všeho co  nám příroda nabízí. Co jíst, místo kde si pohodlně  odpočinout a jak rozdělat oheň.

Velmi důležitou součástí našeho víkendu bylo školení o poskytnutí první pomoci. Zkušený zdravotník, co jezdí s rychlou záchrannou službou nám vysvětlil co je potřeba udělat v případě událostí, které se žel stávají. Probrali jsme různá závažná poranění, ale i třeba jen nepříjemnou chřipku a to z pohledu běžného života, ale i z pohledu nefungující stávající infrastruktury.

Během celé soboty i neděle pršelo a tak jsme prožili tvrdé podmínky života v přírodě se vším všudy.  Rozdělávání ohně v mokrém prostředí bez zápalek, výroba různých přístřešků chránících před deštěm ale i příprava teplého pokrmu, který i v nejnepříznivějších podmínkách umí zvednout náladu.

 

Na závěr celé akce jsme se naučili pravidla, která vedou k odvrácení či zmírnění útoku nepřítele, něco ze základů sebeobrany ale i psychologické postupy, jak se vůbec případnému konfliktu vyhnout.

Akci jsme ukončili kolem nedělního poledne s přáním v takových setkáních pokračovat a stát se tak lidmi, kteří budou schopni a ochotni pomoci lidem, kteří se ocitli v nouzi.

 

Za pořadatele Jan Mojžíš

Novinky a události

8.8.2017

Vyšla nová kniha

Dovolujeme si vás upozornit na vydání nové knihy Petra Havlíčka s názvem "Kladivo na politiky". V případě vašeho zájmu se obracejte na web Pozitivního světa

8.8.2017

Volby 2017

dovolujeme si vás upozornit na nově vzniklý politický subjekt s názvem "Hnutí Cesta". Jeho program a myšlenky prezentované na webových stránkách

www.hnuticesta.cz

 

Více
21.3.2017

Hodnocení uplynulého roku 2016

Jako každý rok se v přiloženém souboru zamýšlíme nad uplynulým rokem 2016.

>> zobrazit pdf
načíst další

OS-ČMS

OBČANSKÝ SNĚM Čech, Moravy a Slezska

je spoluautorem, nositelem a ochráncem hodnot na úrovni pilířů Všeobecné správy, Kultury a Hospodářství.

KONTAKT

Centrální e-mailová adresa:

info@obcanskysnem.cz

Korespondenční adresa:

Občanský Sněm ČMS
vila Univers
Vrázova 5
700 30 Ostrava

Zasílání novinek

Chcete být informování o novinkách nebo probíhajících akcích? Zadejte prosím svůj e-mail.